Darmowy katalog SEO Katalog firm katalog-firmy.biz Domek Na Mazurach

OPIS DOMKU

Home »  OPIS DOMKU

Dom na Mazurach nad samym jeziorem

z prywatnym dostępem do wody i przystanią

OPIS


Dom  (85 m.kw) znajduje się w starej wsi Szymonka nad dużym jeziorem Jagodne,

na działce położonej nad  samym brzegiem. Na szlaku WJM.

Działka jest lekko nachylona w kierunku jeziora; na posesji kwiaty, drzewa i krzewy oraz dużo miejsca do dyspozycji gości. Tutaj masz pełną prywatność i możesz kąpać się, pływać bez ograniczeń również na łodzi, na  ryby,  surfować, opalać się lub po prostu leniuchować. Kilka domów dalej jest „MINI-ZOO”. Sąsiad pozwala dzieciom przynosić owoce i warzywa, chleb dla swoich zwierząt. Są to: kucyki, owce, króliki, kurki i kaczuszki. Sprzedaje też żywność ekologiczną.

 

Dom jest idealny dla rodziny z dziećmi. Duża kuchnia z jadalnią w pełni wyposażona, trzy pokoje, łazienka z  WC oraz duży taras z widokiem na jezioro. 

Na tarasie oraz nad jeziorem znajdują się grille. Jeden z pokoi posiada mniejszy taras.

Do dyspozycji gości łódź wiosłowa.Letni pomost pływający. Na wyposażeniu są pralka, żelazko, lodówka, TV, DVD, WiFi. W odległości 100 m od domu jest sklep bardzo dobrze zaopatrzony oraz przystanek autobusowy. Na skraju miejscowości znajduje się pole namiotowe , przystań i bar.  Tutaj można zjeść obiad – przepyszne domowe pierogi, przekąski, wypożyczyć rower lub wypożyczyć jacht żaglowy ze sternikiem lub bez.

 

LOKALIZACJA


 CENTRALNA LOKALIZACJA WSI W SERCU MAZUR I KRAINY  WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH SPRAWIA,  ŻE SZYMONKA JEST IDEALNYM  MIEJSCEM DO ROZPOCZĘCIA WYCIECZEK SAMOCHODEM, ROWEREM LUB ŁODZIĄ.

W ODLEGŁOŚCI 10 KM ZNAJDUJE SIĘ RYN, GDZIE W ODRESTAUROWANYM ZAMKU KRZYŻACKIM Z XIV WIEKU ZNAJDUJE SIĘ PIĘCIOGWIAZDKOWY HOTEL.

TYLKO W ODLEGŁOŚCI 10 KM ZNAJDUJĄ SIĘ MIKOŁAJKI.

INNE MIASTA MAZURSKIE POBLIŻU TO: GIŻYCKO  (22 KM) Z POTĘŻNĄ TWIERDZĄ BOYEN, MOSTEM OBROTOWYM NA KANALE, WIEŻĄ CIŚNIEŃ. MRĄGOWO (30 KM), KĘTRZYN (30KM) Z POBLISKĄ KWATERĄ HITLERA W GIERŁOŻY.

SANKTUARIUM ŚWIĘTA LIPKA, ZAMEK SZTYNORT.

NA POŁUDNIE OD MIKOŁAJEK ROZCIĄGA SIĘ MAZURSKI PARK KRAJOBRAZOWY NA TERENIE JEDNEGO Z  NAJWIĘKSZYCH POLSKICH LASÓW PUSZCZY PISKIEJ. MOŻNA WYBRAĆ SIĘ NA SPŁYW KAJAKOWY RZEKĄ KRUTYŃ, PO DRODZE ODWIEDZAJĄC PARK DZIKICH ZWIERZĄT W KADZIDŁOWIE, GDZIE MOŻNA ZOBACZYĆ JELENIE, DANIELE, DZIKI, WILKI, ŁOSIE, ITP KTÓRE MOŻNA ZAOBSERWOWAĆ W ŚRODOWISKU NATURALNYM.

Szymonka

Szymonka
Szymonka,

 

DODATKOWE INFORMACJE


WĘDKARSTWO

Wędkarstwo to nie tylko popularny sport na Mazurach, ale tradycyjnie odgrywa znaczną rolę w wyżywieniu ludności wiejskiej. Usytuowanie domu w bliskości jeziora oraz Kanału Szymoneckiego  oferuje doskonałe  możliwości do uprawiania tego hobby.  Możesz realizować swoje hobby bezpośrednio z brzegu lub odwiedzić łodzią odległe łowiska. W jeziorach wiele gatunków ryb, znajdują się  okoń, szczupak, sandacz, węgorz  i wiele innych. Sezon wędkarski na jeziorach trwa praktycznie cały rok. Wiosną łowi się  z brzegu. Latem i jesienią trzeba dostosować się do ryb w głębszych regionach wody, więc łowi się  z łodzi, a zimą można zobaczyć wędkarzy na całym jeziorze, którzy łowią w wykutej w lodzie przerębli. Na miejscu są dostępne zezwolenia wędkarskie.

 

ŚRODOWISKO

Pogoda na Mazurach podlega ogólnym zmian klimatycznych, ale nadal jest dość szorstka i jest pod wpływem klimatu kontynentalnego. Oznacza to długie mroźne zimy i krótkie ciepłe lata. Okres wegetacyjny jest 2 – 3 tygodnie krótszy niż na południu Polski. Zima trwa od grudnia do marca. Często pierwszy śnieg spadnie w listopadzie i lód zalega na jeziorze do marca / kwietnia. Mazurskie Lato zaczyna się w czerwcu i kończy się w sierpniu. Lipiec jest najcieplejszym miesiącem w roku. jednak jest szczególnie piękny miesiąc maj. Słońce świeci często i to jest dość ciepło, często temperatura wody jest zbliżona do temperatury powietrza. Bociany są już w marcu / kwietniu w swoim letnim domu, których w Szymonce jest kilkanaście. Przepięknym okresem jest wrzesień, niejednokrotnie bardzo ciepły  .

 

MPR – Miejsce Przyjazne Rowerzystom

Z przyjemnością informujemy, że nasz obiekt posiada rekomendację MPR – Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Oznacza to, że przeszliśmy pozytywnie procedurę weryfikacji, przeprowadzoną przez audytorów szlaku Green Velo. Sprawdzani byliśmy pod kątem kryteriów „przyjazności dla rowerzystów”, a w naszej ofercie znajdziecie usługi dedykowane turystom rowerowym.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty i jednocześnie do odwiedzenia Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Więcej o szlaku przeczytać można na stronie internetowej www.greenvelo.pl

 

Przydatne linki:

https://www.facebook.com/szymonkamazury/

https://www.facebook.com/szymonkanamazurach?fref=ts